Oprogramowanie dla biznesu

Oprogramowanie dla biznesu

Czy wiesz, że…?

Około 70% przedsiębiorstw przyznaje, że system ERP spełnia ich oczekiwania, 35% respondentów wskazuje, że wdrożenia w ich firmach nie przyniosły zakładanych efektów.

Potrzeby i problemy

Podstawowym hamulcem rozwoju był przede wszystkim brak systemu do rozliczeń produkcji - mówi Agnieszka Gawin, analityk sprzedaży w Vipera Cosmetics. I dodaje: System, z którego firma korzystała nie dawał molowości automatyzacji procesu produkcji, dlatego też istotnym czynnikiem było wdrożenie oprogramowania, które z jednej strony zinformatyzuje te procesy a z drugiej strony umożliwi współpracę z oprogramowaniem zarządzającym gospodarką magazynową, oraz - w dalszych krokach - pozwoli zintegrować pozostałe działy firmy: księgowość i kadry. Używany program magazynowy nie pozwalał na gromadzenie wszystkich informacji, które w rozwijającej się firmie usprawniają pracę oraz ułatwiają zbieranie danych. Istotną potrzebą był więc system, który będzie w stanie identyfikować m.in. kolejne paczki z kosmetykami, podpowiadać jak je pakować oraz przekazywać informacje, gdzie dane produkty się znajdują, a także taki, który zaoferuje przejrzysty system raportowania. Vipera Cosmetics postanowiła poszukać wiarygodnego partnera informatycznego, który wprowadzi niezbędne zmiany.

Rozwiązanie

 

Co zyskała firma Vipera dzięki nowemu systemowi? Przede wszystkim oszczędność czasu. – Pierwotnie wymagaliśmy usprawnienia procesu produkcji poprzez jego informatyzację, a tym samym – automatyzację większości czynności do tej pory wykonywanych ręcznie – mówi Agnieszka Gawin. Nowy system stał się także łatwiejszy w utrzymaniu, szczególnie jeśli chodzi o stronę informatyczną. Ostatecznie, wdrożenie modułów Zarządzanie Produkcją oraz Finanse i Księgowość, Kadry i Płace, Handel, pozwoliło nie tylko usprawnić pracę, ale także sprawiło, że stała się ona przyjemniejsza – SerwNet zadbał o efektywne wdrożenie produktów, które, m.in., ze względu na przejrzysty interface, zostały przyjęte dobrze przez użytkowników. Kolejne moduły ułatwiły także integrację pracy pomiędzy działami firmy.