Oprogramowanie dla biznesu

Oprogramowanie dla biznesu

Czy wiesz, że…?

Właściwy wybór systemu oraz partnera wdrożeniowego to minimalizacja ryzyka niepowodzenia wdrożenia, które skutkowałoby uniemożliwieniem właściwego funkcjonowania firmy.

Potrzeby i problemy

 

Duka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych sieci sklepów z wyposażeniem do kuchni. W Polsce rozpoczęła działalność w 1999. Obecnie posiada ponad 70 sklepów zlokalizowanych w najlepszych centrach handlowych w Polsce. Oferta marki obecna jest także zagranicą: w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Bułgarii oraz Niemczech. Firmie Serwnet powierzyła wdrożenie systemu Symfonia ERP oraz instalację niezbędnego sprzętu we wszystkich swoich salonach.

 

W momencie podjęcia współpracy z nami, jednym z największych problemów z jakim borykała się Duka była wydajność oprogramowania- zagadnienie typowe dla dużych sieci. Klient niekiedy czekał na wystawienie faktury nawet do 15 minut. Dodatkowo, intuicyjność interfejsu pozostawiała wiele do życzenia. Wpływało to negatywnie na szybkość obsługi klientów.

Przy tak dużym wdrożeniu istotną kwestia jest również moment przejścia na nowy system. Duka nie mogła sobie pozwolić na przestój w funkcjonowaniu i poza bieżącą obsługą klientów istotne było, aby zarząd cały czas miał aktualne informacje ze wszystkich salonów.

Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo.

Rozwiązanie

 

 

W ciągu dwóch miesięcy jakie mieliśmy na zrealizowanie projektu wdrożyliśmy system w ponad 40 salonach i od tego czasu otworzyliśmy ponad 30 kolejnych. Największym wyzwanie przed jakim stanęliśmy była instalacja i konfiguracja sprzętu oraz oprogramowania bez przerywania pracy na poprzednim systemie. Aby zapewnić pełną intuicyjność obsługi stworzyliśmy indywidualny interfejs dla sprzedawców wraz z instrukcją jego użytkowania.

 

Od połowy 2016 roku zajmujemy się bieżącą obsługą wszystkich salonów Duki oraz modułów wykorzystywanych przez centralę. W międzyczasie stworzyliśmy szereg indywidualnych rozwiązań integrujących główny system z mniejszymi np. służącymi do obsługi sprzedaży ratalnej. Obecnie wdrażamy stanowiska mobilne wspierające salony w okresach wzmożonej sprzedaży.